15 טיפים שיהפכו את דפדפן ה Chrome שלכם לכלי עבודה אפקטיבי – המדריך המלא

benefits-5-mobile

 

{captcha}

הדפדפן כרום הפך בפועל לסביבת העבודה המרכזית שלי במחשב, והוא אחד מהדפדפנים הפופולרים ביותר בקרב מפתחים, אנשי שיווק ויזמים (כמו גם אצל החברים והאימהות שלנו 🙂 )

כשאני עובד, חשוב לי שסביבת העבודה שלי תהיה מסודרת, יעילה ונוחה לעבודה. אחרי שהסברנו איך להפיק את המירב מסידור ה Gmail שלכם, בסדרת הפוסטים הקרובה אשתף טריקים, טיפים ותוספים שאני משתמש בהם כדי להפוך את הכרום שלי לכלי עבודה יעיל ואפקטיבי.

שינוי הגדרות דיפולטיביות:

עם התקנת דפדפן כרום חדש אני מייד ניגש לבצע כמה שינויי הגדרות דיפולטיביות, שינויים שעוזרים לי בהמשך העבודה היומיומית.

על מנת לשנות את ההגדרות נפתח את חלון ההגדרות של כרום, לשם כך הקלידו את הקיצור Alt + F ואז הקלידו S  (או פשוט שימו את הכתובת הבאה בדפדפן chrome://settings )

עכשיו שנו את ההגדרות הבאות:

 • Continue where you left off – אחד מהשינויים שאני נוהג לעשות בהגדרות הדיפולטיביות של כרום הוא שינוי הגדרת החלונות שיפתחו עם פתיחה מחודשת של הכרום.
  אני תמיד משנה את ההגדרה ל –  Continue where you left off כלומר שבפתיחה הבאה של דפדפן כרום יפתחו לי כל החלונות שהיו פתוחים לי כשהוא נסגר בפעם הקודמת. ככה באופן מהיר ומיידי נפתחת לי כל סביבת העבודה שלי והחלונות החביבים עלי כל פעם שאני פותח את הדפדפן ואני חוסך זמן רב.
  change_settings
 • Show the bookmarks bar – אם אנחנו כבר בחלון הזה, זו הזדמנות מצויינת להגדיר הצגה של סרגל המועדפים. פשוט הוסיפו V לתכונת Show the bookmarks bar.

show_the_bookmarks_bar

תכונות שימושיות ופחות מוכרות:

 • נעיצת חלון / Pin tab – זוהי תכונה מצויינת שקיימת בכרום וכל פעם מחדש אני מופתע כמה מעט מכירים ומשתמשים בתכונה המצויינת הזו. ה pin tab מאפשר לכם לנעוץ ולנעול חלון פתוח בקצה הדפדפן, באופן שגם מצמצם את הלשונית שלו וגם שיקשה עליכם לסגור את החלון בטעות. חלון שעבר נעיצה כזו, יפתח באופן אוט' בפתיחה הבאה של הדפדפן, אם הדפדפן נסגר בעודו נעוץ.
  התכונה הזו שימושית במיוחד לחלונות שאתם משאירים פתוח באופן קבוע במהלך העבודה, אצלי לדוג' נעוצים כמעט באופן קבוע 5 החלונות הבאים: Gmail, Trello, Google Drive, Youtube ו Calendar.

chrome_shortcuts

 • סגירת כל החלונות מימין / Close all tabs to the right – הקלקה ימנית על לשונית של חלונית תתן לכם מספר אפשרויות, בינהם האפשרות לסגור את כל החלוניות שפתוחות מימין לחלון במכה. כך שאם יש לכם מיליון חלונות פתוחים כל מה שאתם צריכים לעשות זה לגרור את החלונות החשובים לכם שמאלה. לשים את החלון האחרון שאתם רוצים פתוח הכי ימני ואז לסגור את כל החלונות המיותרים הפתוחים שנמצאים מימין לו.
 • עבודה עם 2 חלונות במקביל – זו תכונה שאני מוצא יעילה במיוחד. לעיתים די קרובות אני צריך לעבוד עם 2 חלונות במקביל, להעתיק מה שאני רואה באחד למסמך למשל בחלון השני. כדי לבצע את העבודה הזו באופן יעיל בלי צורך כל שניה לדלג מחלון לחלון, אני פשוט שם אותם אחד לצד השני.
  לשם כך אני קודם כל "תופס" באמצעות העכבר את הלשונית של טאב אחד, ו"מושך" אותו מחוץ לקבוצת החלונות שבדפדפן.
  עכשיו אני לוחץ על כפתור Windows יחד עם כפתור חץ ימני/שמאלי. מה שממקם את החלון שלי בצד אחד. וכעת אני ממקם את קבוצת החלונות השניה בצד השני באמצעות לחיצה על כפתור Windows ועל החץ ההופכי. התוצאה – שתי החלונות מסתדרים יפה זה לצד זה. ואפשר להתחיל לעבוד בנוחות וביעילות.

chrome_2_tabs_one_aside_the_other

קיצורי דרך שימושיים לכרום:

לכרום יש קיצורים מקלדת רבים, ברשימה הבאה הבאתי רק את אלו שאני מוצא את עצמי משתמש בהם לעיתים קרובות ביום יום, ושאני חושב שאתם תמצאו שימושיים:

ניווט וחלונות

 • Ctrl + T – פתיחת חלון חדש
 • Ctrl + Shift + T – פתיחה מחדש של החלון האחרון שנסגר
 • Alt + Shift + Enter – הכפלת החלון הנוכחי
 • Ctrl + Shift +N – פתיחת גלישה אנונימית (ידועה גם בשמה העממי "גלישת פורנו")

בחלון הגלישה

 • Ctrl + F – חיפוש מילה בתוך חלון
 • Ctrl + R – טעינה מחדש של החלון
 • Ctrl + Shift + R – טעינה מחדש של החלון עם ניקוי הקאש
 • Ctrl + P – הדפסה, אני משתמש בזה הרבה כי ניתן ככה לשמור/להדפיס קובץ למסמך PDF. מאוד אפקטיבי לשמירת קבלות/מסמכים ממשלתיים וכו'.
  save_as_pdf
 • Ctrl + Shift + o – פתיחת ניהול המועדפים
 • Ctrl + h – פתיחת היסטוריית הגלישה
 • Ctrl + J – פתיחת מנהל הורדות הקבצים
 • Alt + F – פתיחת תפריט ההגדרות

לגיקים ומתכנתים

 • Ctrl + Shift + j או F12 – חביב המתכנתים, פתיחת ה Developer tools
 • Ctrl + U – פתיחת קוד האתר בחלון נפרד

לרשימה מלאה של קיצורי הדרך.

 

ניהול נכון של המועדפים / סידור המועדפים כמו גיק:

סרגל הקישורים המועדפים הוא נדל"ן מאוד חשוב, הוא בעצם מהווה קיצור דרך לכל המסמכים/שירותים/אתרים שאני משתמש בהם באופן שוטף. בגלל זה חשוב לי מאוד לסדר את המועדפים שלי בצורה חסכנית ויעילה.

קודם כל אתם צריכים לדאוג בכלל להציג אותו (באופן דיפולטיבי הסרגל לא מוצג) באמצעות קיצור המקלדת
Ctrl + Shift + B תוכלו להציג את סרגל הקישורים המועדפים מתחת לשורת החיפוש והניווט.

אחרי שהצגנו את הסרגל להלן הטיפים המרכזיים שעוזרים לי לנהל אותו בצורה מסודרת נוחה וחסכנית:

 • הוספת קישור למועדפים – הדרך המהירה והנוחה ביותר עבורי הוא פשוט גרירה של הפביקון (האייקון שמופיע משמאל ל URL, לסרגל המועדפים) למקום או התיקיה שאני מעוניין שהוא יהיה בהם. אבל אתם כמובן יכולים גם פשוט ללחוץ על הכוכב שמופיע בסוף שורת הניווט ו/או להקליד Ctrl + D.

add-fovorite

 • תיקיות – כדי לחסוך מקום, אני מרכז את רוב המועדפים שלי בסידרה של תיקיות. כל שעליכם לעשות הוא לשים את סמן העכבר על סרגל הקישורים המועדפים, ללחוץ על הסמן הימני ולבחור ב Add folder. מעכשיו תוכלו לגרור לתוכו את המועדפים שלכם ו/או ליצור עוד תיקיה בתוך התיקיה כדי לשמור על סדר וניקיון.
  טיפ – ברגע שקישורים נמצאים בתיקיה אחת, אפשר לפתוח את כל הקישורים שבתיקיה בעזרת קליק ימני על סמן העכבר ובחירה ב " Open all bookmarks"
 • עריכת שם הקישור – טריק נוסף וחשוב שמאפשר לי לחסוך בנדל"ן הוא עריכת שם הקישור. רוב הקישורים שאתם שומרים הם של שרותים שאתם מזהים לפי הפביקון שלהם (נניח ג'מייל, פייסבוק, טרלו, קלנדר וכו'….) לכן אין סיבה לשמור יחד עם האייקון גם את הכיתוב לצידו. אחרי גרירה של הקישור אני שם עליו את העכבר, קליק ימני > עריכה > מחיקת שם הקישור > שמירה.
  הפעולה הזו תשאיר לכם על הסרגל רק את האייקון המוכר, ותחסוך לכם לא מעט פיקסלים בנדל"ן החשוב של סרגל המועדפים. בנוסף ומתוך אותו היגיון אני בוחר שמות מאוד קצרים לתיקיות המועדפים. לדוגמא לתיקיה שמכילה את כל הקישורים השמישים ביותר שלי פשוט נתתי את השם "."

favorites

 • הורדת הקישור ל Apps – כדי לחסוך מקום אני גם מוריד את קישור ה Apps הדיפולטיבי (סמן עכבר על הריבועים > קליק ימני > הורדת הסימון על Show apps shortcuts) אם הגישה לאפליקציות הכרום חשובה לכם. אתם יכולים פשוט לגלוש לכתובת chrome://apps ולגרור את הכתובת הזו לסרגל המועדפים תוך הורדה של הכותרת כמובן.

גישה ישירה להגדרות מתקדמות של כרום:

כמו הניווט לאפליקציות כרום, כמעט לכל ההגדרות של כרום יש כתובת יעודית. למשל:

תכונה כתובת ייעודית
תוספים chrome://extensions
הגדרות chrome://settings
מועדפים chrome://bookmarks
מנועי חיפוש chrome://settings/searchEngines
סיסמאות chrome://settings/passwords
ניהול יוזרים chrome://settings/search#users

כלומר אם משום מה אתם משתמשים באחת מהתכונות האלה באופן תדיר יותר. אז אתם יכולים פשוט לגרור את הקישור הזה לסרגל המועדפים שלכם ולהקליק עליו בקלות.

לדוגמא אני משתמש ונעזר בהרבה תוספים בדפדפן שלי ולכן אני מוצא שאני מדליק ומכבה תוספים כל הזמן. בגלל זה, כדי לחסוך לעצמי זמן, פשוט גררתי את הקישור לחלון התוספים, לסרגל המועדפים שלי, מחקתי כמובן את שם הקישור ובום יש לי גישה מהירה ופשוטה לחלון התוספים במרחק קליק אחד בלבד מול העיניים.

addons

עבודה עם יוזרים שונים בכרום:

לא רבים יודעים אבל לכרום יש פיצ'ר שמאפשר לעבוד עם מספר משתמשים/פרופילים/סביבות עבודה שונות במקביל. הפיצ'ר הזה נועד במקור כדי לאפשר למספר בני משפחה לעבוד במקביל עם הדפדפן מתוך אותו המחשב, כשמשתמש מפעיל ו/או עושה לוגאין לפרופיל שלו, הדפדפן יהיה מותאם בדיוק לצרכים/הגדרות שלו (כלומר לכל משתמש מערך נפרד של – מועדפים, תוספים, סיסמאות וכו').

שימוש בתכונה הזו תאפשר לכם בעצם ליצור לעצמכם סביבות עבודה שונות שמותאמות לצרכים שלכם מה שיכול מאוד להקל על העבודה שלכם. לי למשל יש פרופיל אחד אישי אבל אני מחזיק גם פרופיל כרום נפרד למשימות שיווק בו כל סביבת העבודה – המועדפים והתוספים שמותקנים בו כמו גם הסיסמאות שאני שומר בו רלוונטיים למשימות השיווק שלי. כך שלא משנה מאיזה מחשב אעבוד ובאיזה מקום בעולם, אם אבצע לוגאין לפרופיל שלי בכרום, סביבת העבודה שלי מיד תופיע לי על המחשב.
שימוש נוסף לדוגמא שאפשר ליישם עם פרופילים של כרום הוא יצירת פרופיל אחד משותף לצוות. לדוגמא אצלינו כל חבר צוות חדש במחלקת השיווק יכול לעשות לוגאין לפרופיל כרום משותף שהכנו עבור צוות השיווק, וסביבת העבודה שלנו מיד תופיע אצלו כפרופיל בדפדפן (כולל כל תיקיות הקישורים, התוספים המותקנים והסיסמאות הרלוונטיות לשירותים שאנחנו עושים בהם שימוש) הפרופיל הזה הוא כמו מסמך משותף כך שגם המשתמש החדש יוכל להוסיף קישור ו/או תוסף רלוונטי וזה מייד יתעדכן אצל כל חברי הצוות שמחוברים לפרופיל הכרום הזה.

עוד יתרון לעבודה עם מספר פרופילים של כרום היא לדוגמא האפשרות לפתוח  2 ג'מיילים (או כל פרופיל אחר של שירות/רשת חברתית) במקביל מבלי שתצטרך להתנתק מאחד כדי להכנס לשני. כמו גם הפרדה טובה יותר בין סביבה עיסקית לאישית.

אז איך מוסיפים פרופיל לכרום?

זה פשוט מאוד:

 1. בצד ימין (או שמאל) למעלה, לחץ על הלחצן שעליו מופיע שמך או על 'אנשים' .chrome_user
 2. לחץ על החלף משתמש.
 3. לחץ על הוסף אדם.
 4. בחר תמונה ושם.
 5. היכנס אל Chrome באמצעות חשבון Google של הפרופיל החדש. הסימניות, ההיסטוריה, הסיסמאות והגדרות נוספות של הפרופיל יסונכרנו באופן אוטומטי.

טיפ – ברגע שאתה יוצר מספר פרופילים, הדרך המהירה והנוחה ביותר לפתוח אחד מהם הוא באמצעות הקלקה ימנית בעכבר על שם הפרופיל ובחירה של הפרופיל הרלוונטי.

many_chrome_users

בפוסט הבא: תכונות מתקדמות בכרום – לעבוד חכם עם  Chrome שימוש מתקדם בפיצ'ר מנועי החיפוש 

{captcha}

יש לכם טיפים יעילים לשימוש בכרום? שתפו איתנו בתגובות:

אז מה אתם חושבים על זה?
תנו בתגובה: