איך למצוא קבוצות פייסבוק למטרות שיווק – המדריך המלא

אחת מהתכונות החזקות של פייסבוק הוא היכולת להצטרף לקבוצה – כלומר קהילה שמתעניינת יחד אתך באותו הנושא. נתונים שהתפרסמו מראים כי מעל 1 מיליארד יוזרים משתמשים בפיצ'ר הקבוצות בפייסבוק. וב 2010 דווח כי ישנם מעל 620 מיליון קבוצות בפייסבוק, זהו מספר גדול מאוד והיום ב 2017 כנראה שהמספר הזה גדול בהרבה. לצערי לא הצלחתי לאתר מספר עדכני של כמות הקבוצות הקיימות בפייסבוק היום, (אם מישהו מוצא נתון עדכני אשמח!).
הפופולריות של פייסבוק ושל הקבוצות בה מהוות היום תחליף נוח לפורמים ברשת. הם משרתות אותנו כמשתמשים שמחפשים אנשים עם בסיס עניין משותף.  והם גם מהוות בסיס מצוין לאנשי שיווק לשם טירגוט אנשים שמתעניינים בנושא מסויים, והבאת טראפיק לאתר.

ולמרות כל האמור, תהליך מציאת ומיון קבוצות פייסבוק רלוונטיות לפי תחום מסוים, הוא נושא קצת מאתגר ובפוסט הזה אנסה לתאר כמה טכניקות באמצעותם ניתן לעשות את זה.
את שיטות החיפוש נחלק ל 2 חלקים:

א. המלצות לקבוצות על בסיס חברים.

ב. חיפוש קבוצות לפי נושאים.

אבל לפני שאני ממשיך אעשה טיזר קטן לקראת ההמשך: בפוסט הבא אחלוק אתכם רשימה שהכנתי של 137 קבוצות פייסבוק שכדאי לכל יזם ישראלי להכיר – כדאי להרשם!

{captcha}

 

א. המלצות לקבוצות על בסיס חברים 

השימוש הבסיסי ביותר בקבוצות, הוא מציאת קבוצות פומביות (Public) שעשויות לעניין אותך ו/או מעניינים את החברים שלך.

 1. הקבוצות שלי – קודם כל בא נראה באיזה קבוצות אתה כבר חבר – לך ללינק הפרופיל שלך, ופשוט הוסף /groups/ בסוף ה url, זה יציף לך את רשימת הקבוצות שאתה כבר חבר בהם.
 2. חבר ספציפי – באופן דומה אתה יכול "לרגל" אחרי חברים שלך, ואם יש לך חבר או מכר שאתה מאמין שיש סיכוי שהוא חבר בקבוצות מעניינות שאתה לא מכיר, אתה יכול פשוט לעשות את אותו הטריק למשל זה כתובת הפרופיל שלי www.facebook.com/tzvika.avnery  ואלו הקבוצות הפומביות שבהם אני חבר:
  https://www.facebook.com/tzvika.avnery/groups
 3. קבוצות של חברים שלי – דרך מהירה יותר היא פשוט לראות באילו קבוצות מרבית מהחברים שלכם משתתפים, ואת זה אתם יכולים לעשות באמצעות הקלקה על הכתובת הזו:


שימו לב – לפעמים הלינק הישיר לא עובד, אז מה שתצטרכו לעשות זה את סט הפעולות הבא:
לכו ל Groups > הקליקו על הטאב Discover > הקליקו על הטאב Friend's groups וכך תוכלו לראות את רשימת כל הקבוצות שחברים שלכם חברים בה במכה.

לחלופין תוכלו גם להקליק על הטאב Suggested groups ולקבל המלצות לקבוצות שאולי אנשים דומים לכם חברים בהם.

ב. חיפוש קבוצות לפי נושאים

עכשיו הגענו לחלק המעניין. מציאת קבוצות לפי נושאים.

 • חיפוש רגיל – הדרך הפשוטה ביותר למציאת קבוצות בנושא מסוים הם פשוט באמצעות חיפוש מילת מפתח שקשורה לנושא בפייסבוק ובחירה בטאב Groups.
  למשל אם אני אחפש קבוצות לכלבים עם החיפוש Dogs. אני אכן אקבל רשימה יפה של קבוצות שמכילות את מילת החיפוש שחיפשתי, והם על פי רוב גם ימוינו בסדר יורד כשבראש מופיעות קבוצות בהם יש לי חברים.
  הבעיה המרכזית היא שפייסבוק לא מאפשרת למיין ולפלח בצורה נוחה קבוצות לפי קריטריונים של גודל, מיקום ועוד.
  בעבר פייסבוק הכריזו על ה Facebook graph search שאפשר לבצע חיפוש עם חיתוכים שונים כגון החיפוש המרתק והפופולרי My friends who like Donald J. Trump  או בהקשרים של חיפוש וסינון קבוצות:


אבל משום מה התמיכה בפיצ'ר הזה קצת ירדה, והעסק קצת מג'עג'ע.

המשמעות היא שהיום יותר קשה לבצע פילוח נוסף על פי גודל או גאוגרפיה, על תוצאות החיפוש.

בכל מקרה מכיוון שהפיצ'ר הזה עוד קצת עובד, הנה רשימת אופרטורים לחיפושים שיכולים לעזור לכם לחדד את מציאת הקבוצות הרלוונטיות שלכם:

 • Groups joined by
 • Friends
 • Family
 • From my city
 • From my school
 • From my current workplace
 • Older than (number)
 • Younger than (number)
 • Who like X (where X can be almost anything you can think of)

מה שנותר הוא לעבור ידנית על התוצאות ולגלול ולגלול.
בנוסף לשיטה הזו ישנם עוד כמה שיטות נוספות למציאת קבוצות לפי נושאים:

 • חיפוש בגוגל –  שיטה נוספת היא פשוט לבצע חיפוש מותאם בגוגל על הקבוצות של פייסבוק למשל באמצעות החיפוש:  site:facebook.com/groups dogs (לחיפוש) השיטה הזו לרוב תציף קבוצות רלוונטיות בנושא מסויים. בלי הטיית המי החברים שלך בקבוצה, ועל פי רוב היא תציג קבוצות מרובות משתתפים. (את השיטה הזו למדתי מחברי הטוב אריאל הוכשטד)

אפליקצייה ייעודית – לפייסבוק יש גם אפליקציית קבוצות ייעודית, iPhone / Android בהם תוכלו "לגלות" קבוצות מקומיות של חברים שלכם. אבל כרגע לעניין חיפוש ומציאת קבוצות, אין באפליקציה יתרון על פני המתודות שציינו למעלה.

סיכום

כאמור שימוש נבון בקבוצות בפייסבוק יכול להועיל לאנשים פרטיים וכמובן גם לאנשי שיווק או יזמים עם אג'נדה מוגדרת. משום כך מציאת הקבוצות שרלוונטי להיות חבר בהם היא נקודה מהותית.

בפוסט הבא אחלוק אתכם רשימה שהכנתי של 137 קבוצות פייסבוק שכדאי לכל יזם ישראלי להכיר. 

אז אני ממליץ בחום להרשם ולא לפספס את העידכון:

{captcha}

אז מה אתם חושבים על זה?
תנו בתגובה:

תגובה 1 בנושא “איך למצוא קבוצות פייסבוק למטרות שיווק – המדריך המלא

 1. פינגבאק: 137 + קבוצות פייסבוק שכל יזם סטארטאפ צריך להכיר - Startuping

סגור לתגובות.